Porcelana Carmani Gustav Klimt

Złoto, mozaika, subtelność i zmysłowość – obrazy Gustava Klimta intrygują głębią koloru, bogatą symboliką i charakterystycznymi dla secesji, ozdobnymi ornamentami. A gdyby tak dzieła austriackiego malarza można było podziwiać nie tylko na płótnie? Teraz to możliwe! Przedstawiamy wyjątkową kolekcję szkła i porcelany marki Carmani. Inspirowana twórczością wiedeńskiego secesjonisty, finezyjna zastawa to przepiękna dekoracja wnętrza oraz idealny pomysł na prezent dla sympatyków Belle Epoque i każdego, kto lubi otaczać się dobrą sztuką. To także niezwykle elegancki upominek biznesowy od firmy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z portfolio produktów ekskluzywnej linii Gustaw Klimt Collection oraz Glass Carmani – ozdobnego szkła i porcelany z najbardziej znanymi motywami artysty.

Gustav Klimt – obrazy złotem malowane

Wiedeński malarz i grafik z pewnością nie byłby tym, kim był, gdyby nie sprzyjające otoczenie, w jakim dorastał. Urodzony w artystycznej rodzinie, jako syn grawera, mistrz secesji od dziecka obcował ze sztuką. I choć zdobył on akademickie wykształcenie w dziedzinie sztuk pięknych, to jednak jego twórczość pozostała żywa, swobodna i wolna od obowiązujących ówcześnie kanonów. Otwarty umysł i odwaga do kroczenia własną drogą sprawiły, że w swoim Złotym Okresie Gustav Klimt odrodził się w nowych kontekstach, eklektycznych formach i technikach – w nowatorskiej formule secesyjnej syntezy sztuk. W barwnych mozaikowych obrazach artysty granice między malarstwem a ceramiką rozmywają się. Pojawiają się charakterystyczne dla nurtu płynne, faliste linie, bogata ornamentyka roślinna, dwuwymiarowość i wyraźna asymetria kompozycji. Malarstwo Gustava Klimta pozostawia szerokie pole do interpretacji. W jego nasyconej symboliką twórczości kryje się głęboki przekaz – subtelny i mocny zarazem.

Porcelana Carmani Gustav Klimt

Odkryj mistrzowską kolekcję Carmani Gustav Klimt

Intensywna czerwień, głęboka czerń i soczyste zielenie skąpane w odcieniach złota – obrazy Gustava Klimta mają w sobie coś magicznego i niemalże hipnotyzującego. Barwne mozaiki mistrza Art Nouveau na dobre zagościły w pracowni ceramicznej firmy Carmani, stając się inspiracją do stworzenia ekskluzywnej kolekcji porcelany. Finezyjne filiżanki i spodeczki, urocze czajniczki, ekskluzywne porcelanowe kubki i talerzyki – każdy model, sygnowany autorskim logo marki, to miniaturowe dzieło sztuki. Zachwyca bogactwem formy i rzemieślniczym kunsztem oraz precyzją wykonania. Zarówno ceramika użytkowa, jak i szklana kolekcja Glass Carmani to niebanalna ozdoba salonu w stylu retro, eklektycznym czy glamour. Eleganckie wyroby ze szkła i porcelany są symbolem ponadczasowego piękna. Taki prezent z pewnością nada wnętrzu wyrafinowanego charakteru, wprowadzi artystyczny klimat i dopełni całość aranżacji oraz skradnie serce każdego estety i miłośnika luksusowych przedmiotów.

Porcelana Carmani – dzieło sztuki w każdej filiżance

Monumentalne rzeźby, barwne ceramiczne obrazy i mozaiki, tradycyjne rustykalne garnki, finezyjne filiżanki i czajniczki, przedmioty dekoracyjne – pełne subtelnego wdzięku, a nawet artystyczna biżuteria. Glina jest niezwykle uniwersalnym i wyjątkowo plastycznym materiałem. Przepięknie prezentuje się zarówno wypalony na biskwit dzban, jak i ręcznie szkliwiona filigranowa filiżanka z porcelany. Przy zastosowaniu odpowiednich technik garncarskich, a także odrobinie cierpliwości i wprawy można wykorzystać wielki potencjał naturalnego surowca, nadając szlachetnym masom ceramicznym przepiękną formę. Starannie dopracowany projekt, umiejętnie dobrane metody i temperatura wypału oraz malowanie najwyższej jakości szkliwami to wyróżniki kolekcji Carmani Gustav Klimt. Każdego dnia w pracowni ceramicznej firmy z najdelikatniejszych gatunków porcelany powstają jedyne w swoim rodzaju przedmioty użytkowe, jak również i takie o charakterze przede wszystkim ozdobnym. Oferowane przez nas wyroby są ciekawym pomysłem na wyjątkowy prezent.

Glass Carmani, czyli wielka sztuka w miniaturze

Kolekcja z motywami Gustava Klimta to nie tylko porcelana. Elegancka linia szkła artystycznego Glass Carmani to przykład małych cudów, jakie stworzyć można z tego wysublimowanego materiału, którego początki sięgają starożytnej Mezopotamii. Szkło, zarówno to klasyczne, jak i bogate w dekoracyjne zdobienia, ma walory estetyczne i jest wykorzystywane do wytwarzania przedmiotów codziennego użytku. Luksusowa kolekcja Glass Carmani, czyli misy, talerze i patery, inspirowane malarstwem Gustava Klimta, to piękno i delikatność zamknięte w bogato zdobionej formie. Artystyczna, szklana zastawa idealnie nadaje się na upominek dla bliskich (nie tylko) na specjalne okazje. Miniaturowe dzieła sztuki sprawdzą się także w formie podziękowań – jako nadzwyczaj elegancki prezent od firmy.

Dostępne u nas produkty marki Carmani to synonim najwyższej jakości i kunsztu wykonania – z wyjątkową precyzją i dbałością o każdy detal. Z mistrzowską kolekcją szkła i porcelany Gustav Klimt każdy może kontemplować dobrą sztukę na co dzień przy filiżance herbaty!